Opublikowano 4 komentarze

Bądź jak Messi i Piątek

Krzysztof Piątek

Pewnie trudno znaleźć na świecie chłopaka, który nie chciałby grać jak Messi. W Polsce coraz większą popularnością cieszy się Krzysztof Piątek. My wiemy co możesz zrobić, żeby być jak oni!

Zresztą nie tylko Messi i Piątek, a również Suarez, Barack Obama, papież Franciszek, a nawet Beata Pawlikowska robią coś, dzięki czemu mogą czuć się częścią jednej, wielkiej rodziny. Każdego z nich łączy uwielbienie do ziół. Tych suszonych. Z Ameryki Południowej. Legalnych.

Piłkarze pijący yerba mate

Najbardziej popularnymi sportowcami w Europie są piłkarze. Wielu młodych chłopaków, marzy o międzynarodowej karierze na miarę Lewandowskiego czy Piątka. Czerpią ze swoich idoli to co najlepsze i sami chcą tacy być. Wielu sportowców, szczególnie tych z Ameryki Południowej, na swoich mediach społecznościowych zamieszcza zdjęcia z yerba mate. Dzięki temu propagują oni zdrowy sposób na pobudzenie organizmu. Znane osoby pijące yerba mate to między innymi.

Krzysztof Piątek grając w Milanie zamieszczał na swoim Instagramie zdjęcia jak pije yerba mate. Po przenosinach do Herty Berlin, jego nawyki nie zmieniły się. Jedyne co uległo zmianie to kolega z drużyny, z którym pije yerbę. Sam sprawdź co Krzysztof Piątek publikuje na Instagramie.

Dużym orędownikiem yerba mate jest również Argentyńczyk Leo Messi, jeden z najlepszych piłkarzy na świecie.

Innym znakomitym piłkarzem, który nie kryje się ze swoimi upodobaniami jest napastnik Barcelony Luis Suarez. Jest od rodowitym Urugwajczykiem, a więc jest to kolejny przedstawiciel Ameryki Południowej. Przypominamy, że Ameryka Południowa jest domem yerba mate, ponieważ tak została odkryta przez Indian.

Czy obecnie nie grający już, jednak uważany za jednego z najlepszych piłkarzy wszech czasów. Zasłynął między innymi tym, że podczas meczu Argentyna – Anglia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata, strzelił zwycięskiego gola ręką. Diego Armando Marodona.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się o szczegółach w jaki sposób yerba mate wspiera sportowców to zapraszam do zapoznania się z artykułem Yerba mate i sport.

Znane osoby pijące yerba mate

Jednak nie samą piłką kopaną człowiek żyje. Mamy jeszcze politykę, religie no i celebrytów telewizyjnych i internetowych.

Jako jedną z najlepiej rozpoznawanych osób na świecie jest zapewne prezydent Stanów Zjednoczonych – Barack Obama. Również on fotografował się w jednoznacznej sytuacji z yerba mate.

Ze świata religii również mamy bardzo mocnego kandydata. Jest nim aktualny papież Franciszek.

Pamiętam, oczywiście o tym, że polityka i religia to śliskie tematy. Pora zatem przejść do osób znanych i lubianych z telewizji i Internetu.

Co prawda ta pani nie fotografowała się jeszcze je bombillą w ustach, jednak w wielu wywiadach mówi, że jest gorącą zwolenniczką yerba mate. Myślę, że nikomu nie trzeba jej przedstawiać. Skandalistka i piosenkarka:

Kolejnym przedstawiciel świata show-biznesu prosto z USA to Kevin Bacon. Ten amerykański aktor, reżyser i producent filmowy grał ostatnio w X-menie Sebastian Shawa.

Znani Polacy pijący yerba mate

Jak dawno temu mówi Mikołaj Rej „Polacy nie gęsi i swój język mają”. Tak samo sprawa wygląda z yerba mate. Yerba mate ma również mają swoich przedstawicieli wśród polskich celebrytów. Znane osoby pijące yerba mate i są polakami to między innymi podróżnicy.

Na pierwszy ogień rzucamy podróżniczkę Beatę Pawlikowską.

oraz jej byłego męża. Podróżnika, skandalistę i autora świetnych książek – Wojciecha Cejrowskiego.

Jednak z yerba mate zawsze pojawia się pytanie – o co chodzi? Mamy wiele smaków, a także dwie podstawowe odmiany despalada i elaborada, czym one się między sobą różnią? Tak na prawdę odpowiedź zna niewiele osób.

4 komentarze do “Bądź jak Messi i Piątek

  1. […] Kawę piją wszyscy. Yerba mate kilku cudaków. Zobacz kto pije yerbę klikając w TEN LINK. […]

  2. […] Znane osoby, które piją yerba mate to zarówno piosenkarze jak i sportowcy i aktorzy. Dlaczego, więc ty jej nie pijesz? […]

  3. […] Czy jednak wielkość produkcji przenosi się na popularność w danym kraju? Oczywiście! Najbardziej znanym orędownikiem yerba mate pochodzącym z Argentyny, jest piłkarz Leo Messi. O innych znanych osobach pijących na co dzień yerbę możecie przeczytać w artykule Bądź jak Messi i Piątek. […]

  4. […] Jacy sławni ludzie piją yerba mate? Napisałem o tym osobny artykuł – zapraszam – Bądź jak Messi i Piątek. […]

Możliwość komentowania została wyłączona.