Opublikowano

Yerba mate Kurupi – najsmaczniejsza na świecie

yerba mate kurupi założyciel

Yerba mate to susz z rośliny znanej pod nazwą ostrokrzew paragwajski pochodząca z Ameryki Południowej. Posiada ona właściwości pobudzające i odżywcze. W ciągu ostatnich lat coraz większą popularność w Polsce zyskuje yerba mate Kurupi, która wyróżnia się doskonałym smakiem i wysoką jakością. Drugim powodem jego rosnącej popularności jest jej największy pierwca, czyli – Wojciech Cejrowski.

Czytaj dalej Yerba mate Kurupi – najsmaczniejsza na świecie
Opublikowano

Yerba mate z boldo

owoce boldo

W naszym sklepie znajdziesz kilka gatunków yerba mate, w których składzie znajduje się zioło zwane jako boldo. Nazwa ta zupełnie nic nam nie mówi i nie wiadomo w czym ma nam ono pomóc. W Polsce jest bardzo mało znane, prawdopodobnie z powodu tego, że jest to drzewo endemiczne występujące tylko w środkowych rejonach Chile.

Czytaj dalej Yerba mate z boldo
Opublikowano

Czy yerba mate powoduje raka?

czy yerba mate powoduje raka

Kilka lat temu przez Polskę przebiegła mini-aferka, że wstrętna Unia Europejska zabrania nam jeść kiełbasy wędzonej. Tymczasem UE zakazała takiej kiełbasy ponieważ miała ku temu powody. A wszystko to przez XXI wiek i zaawansowaną naukę. A zatem czy yerba mate powoduje raka w podobnym stopniu jak kiełbasa z grilla?

Czytaj dalej Czy yerba mate powoduje raka?
Opublikowano

Czy dzieci mogą pić yerba mate?

czy dzieci mogą pić yerba mate

Yerba mate, a więc napar Indian Guarani, zyskuje coraz większą sławę. Piją go już nie tylko osoby pochodzące z Ameryki Południowej, ale zwykli ludzie mieszkający w sąsiedztwie. Wyróżnia się ona wysoką zawartością kofeiny. W przeciwieństwie do kofeiny w kawie, yerba uwalnia ją przez dużo dłuższy czas. Dzięki czemu pobudzenie jest dłuższe. Ale czy dzieci mogą pić yerba mate? Jaki jest wiek graniczny, od którego można pić yerbę?

Czytaj dalej Czy dzieci mogą pić yerba mate?
Opublikowano

Jaką yerba mate wybrać na początek

Yerba mate jest jak gorzka czekolada – albo się ją lubi, albo nienawidzi. Nie ma nic pomiędzy. Albo będziesz yerbatnikiem, który nie wyobraża sobie życia bez yerby, albo spróbujesz raz i resztę suszy wyrzucisz do kosza. Dzieje się tak, ponieważ yerba mate posiada swój niepodrabialny smak. Najogólniej mówiąc, smakuje jak wywar z popielniczki. Jednak jaką yerba mate wybrać na początek, żeby od razu się nie zrazić?

Czytaj dalej Jaką yerba mate wybrać na początek
Opublikowano

Yerba mate z guaraną

Guaranę większość z nas kojarzy głównie poprzez pryzmat energetyków, w których guarana stanowi element odpowiadający za pobudzenie. Jednak guarana to nie tylko napoje energetyczne. Tymczasem okazuje się, że guarana znajduje dużo szersze zastosowanie. Jest ona bardzo częstym składnikiem produktów farmaceutycznych, a także na rynku występuje wiele yerba mate z guaraną.

Czytaj dalej Yerba mate z guaraną
Opublikowano

3 największe mity o yerba mate

Yerba mate zyskuje coraz większą sławę na całym świecie. Naturalnym zjawiskiem jest również fakt, że skoro coś jest popularne to znajdzie się grono osób, które za wszelką cenę chcą popsuć opinię o danym produkcie. Tak samo jest z yerba mate. Największe mity o yerba mate są całkowicie wyssane z palce. Oto one.

Czytaj dalej 3 największe mity o yerba mate
Opublikowano Jeden komentarz

Yerba mate terere jako dziedzictwo narodowe UNESCO!

Paragwaj to, jak na standardy południowoamerykańskie, niewielkie państewko sąsiadujące z Argentyną, Brazylią i Boliwią. W rzeczywistości jest ono mniej więcej o 20% większe od Polski, jednak zamieszkuje go jedynie 7 mln mieszkańców (dla porównania liczba mieszkańców Polski to 37,5 mln). Cechami charakterystycznymi są wysokie temperatury, chipa, polka i yerba mate terere.

Czytaj dalej Yerba mate terere jako dziedzictwo narodowe UNESCO!