Opublikowano Dodaj komentarz

Czy dzieci mogą pić yerba mate?

czy dzieci mogą pić yerba mate

Yerba mate, a więc napar Indian Guarani, zyskuje coraz większą sławę. Piją go już nie tylko osoby pochodzące z Ameryki Południowej, ale zwykli ludzie mieszkający w sąsiedztwie. Wyróżnia się ona wysoką zawartością kofeiny. W przeciwieństwie do kofeiny w kawie, yerba uwalnia ją przez dużo dłuższy czas. Dzięki czemu pobudzenie jest dłuższe. Ale czy dzieci mogą pić yerba mate? Jaki jest wiek graniczny, od którego można pić yerbę?

Czytaj dalej Czy dzieci mogą pić yerba mate?
Opublikowano Dodaj komentarz

Jaką yerba mate wybrać na początek

Yerba mate jest jak gorzka czekolada – albo się ją lubi, albo nienawidzi. Nie ma nic pomiędzy. Albo będziesz yerbatnikiem, który nie wyobraża sobie życia bez yerby, albo spróbujesz raz i resztę suszy wyrzucisz do kosza. Dzieje się tak, ponieważ yerba mate posiada swój niepodrabialny smak. Najogólniej mówiąc, smakuje jak wywar z popielniczki. Jednak jaką yerba mate wybrać na początek, żeby od razu się nie zrazić?

Czytaj dalej Jaką yerba mate wybrać na początek
Opublikowano Dodaj komentarz

Yerba mate z guaraną

Guaranę większość z nas kojarzy głównie poprzez pryzmat energetyków, w których guarana stanowi element odpowiadający za pobudzenie. Jednak guarana to nie tylko napoje energetyczne. Tymczasem okazuje się, że guarana znajduje dużo szersze zastosowanie. Jest ona bardzo częstym składnikiem produktów farmaceutycznych, a także na rynku występuje wiele yerba mate z guaraną.

Czytaj dalej Yerba mate z guaraną
Opublikowano Dodaj komentarz

3 największe mity o yerba mate

Yerba mate zyskuje coraz większą sławę na całym świecie. Naturalnym zjawiskiem jest również fakt, że skoro coś jest popularne to znajdzie się grono osób, które za wszelką cenę chcą popsuć opinię o danym produkcie. Tak samo jest z yerba mate. Największe mity o yerba mate są całkowicie wyssane z palce. Oto one.

Czytaj dalej 3 największe mity o yerba mate
Opublikowano Jeden komentarz

Yerba mate terere jako dziedzictwo narodowe UNESCO!

Paragwaj to, jak na standardy południowoamerykańskie, niewielkie państewko sąsiadujące z Argentyną, Brazylią i Boliwią. W rzeczywistości jest ono mniej więcej o 20% większe od Polski, jednak zamieszkuje go jedynie 7 mln mieszkańców (dla porównania liczba mieszkańców Polski to 37,5 mln). Cechami charakterystycznymi są wysokie temperatury, chipa, polka i yerba mate terere.

Czytaj dalej Yerba mate terere jako dziedzictwo narodowe UNESCO!
Opublikowano Dodaj komentarz

Czy yerba mate może się przeterminować

Znasz ten kawał, w którym facet zagląda do szafy, a garnitur wychodzi z mody? Czasem zdarzają się sytuacje, że niespodziewanie i bez żadnego ostrzeżenia yerba mate, którą trzymasz w sejfie na czarną godzinę, właśnie się przeterminowała. Co wtedy? Czy yerba mate w ogóle może się przeterminować? Czy skoro jest już po dacie ważności, to należy ją zutylizować w odpowiedni sposób?

Czytaj dalej Czy yerba mate może się przeterminować
Opublikowano Dodaj komentarz

Yerba mate z miętą

Każdy producent yerba mate posiada w swojej ofercie gatunki ziołowe. Należy zauważyć, że gatunki te cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Bardzo częstym ziołem wchodzącym w skład ziołowych jest mięta. Dziś omówimy rodzaje yerba mate z miętą. Jakie mięta ma działanie? Czy warto z niej korzystać? Po co to tak?

Czytaj dalej Yerba mate z miętą
Opublikowano Jeden komentarz

Narodowy Dzień Terere

Paragwaj to jeden z krajów, obok Urugwaju i Argentyny, uważanych za kolebkę yerba mate. To właśnie na ich dzisiejszych rejonach, żyli Indianie Guarani, którzy jako pierwsi zaczęli pić napój bogów. W wyniku czego, ludzi pijących napar możesz spotkać wszędzie. W autobusie. Szkole. Na przystanku. Na ławeczce w centrum. W sklepie. Za kierownicą. W Paragwaju picie yerby to tradycja przenoszona z ojca na syna. Dziedzictwo kulturowe, niczym skarpetki do sandałów lub wędkarskie kamizelki. To tradycja ciągnąca się od czasów Indian Guarani. Co więcej, mają oni nawet święto – Narodowy Dzień Terere.

Czytaj dalej Narodowy Dzień Terere
Opublikowano Jeden komentarz

O wyższości yerba mate nad kawą

O wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi powstało już wiele elaboratów. Niestety, żaden z nich nie rozstrzygał sprawy definitywnie. Podobnie sytuacja wygląda ze sporem – kawa czy yerba mate? Odwieczne pytanie wielu naukowców, yerbatników i kawoszy. Każda ze stron ma swoje racje, a jak wiadomo moja racja jest mojsza niż twojsza, więc spór nie ma końca. Jednak okazało się, że rozwiązanie może przyjść z niespodziewanej strony!

Czytaj dalej O wyższości yerba mate nad kawą
Opublikowano 2 komentarze

Yerba mate i sport

Bycie sportowcem w dzisiejszych czasach jest skomplikowane i przede wszystkim kosztowne. Już nie możesz założyć krótkich spodenek i koszulki i pójść na rower. Teraz najpierw musisz sobie kupić profesjonalny rower w cenie mieszkanie w centrum Wrocławia, następnie za ciasny kolorowy skafander, w którym wyglądasz jak płetwonurek, kask, okulary i ochraniacze na newralgiczne elementy ciała. Ale jeżeli myślisz, że to wystarczy to się grubo mylisz. Nie możesz zapomnieć przecież o batonikach, które jedzą kosmonauci, a smakują jak styropian, wodzie, która nigdy wodą nie była, a bardziej jakąś substancją ze zbyt dużą zawartością minerałów. Gdy jesteś już odpowiednio ubrany i wyposażony to teraz możesz spokojnie wskoczyć na rower i pojechać 2 minuty do sklepu po gazetę.

Czytaj dalej Yerba mate i sport