Opublikowano Dodaj komentarz

Yerba mate z guaraną

Guaranę większość z nas kojarzy głównie poprzez pryzmat energetyków, w których guarana stanowi element odpowiadający za pobudzenie. Jednak guarana to nie tylko napoje energetyczne. Tymczasem okazuje się, że guarana znajduje dużo szersze zastosowanie. Jest ona bardzo częstym składnikiem produktów farmaceutycznych, a także na rynku występuje wiele yerba mate z guaraną.

Czytaj dalej Yerba mate z guaraną
Opublikowano Dodaj komentarz

3 największe mity o yerba mate

Yerba mate zyskuje coraz większą sławę na całym świecie. Naturalnym zjawiskiem jest również fakt, że skoro coś jest popularne to znajdzie się grono osób, które za wszelką cenę chcą popsuć opinię o danym produkcie. Tak samo jest z yerba mate. Największe mity o yerba mate są całkowicie wyssane z palce. Oto one.

Czytaj dalej 3 największe mity o yerba mate
Opublikowano Dodaj komentarz

Yerba mate terere jako dziedzictwo narodowe UNESCO!

Paragwaj to, jak na standardy południowoamerykańskie, niewielkie państewko sąsiadujące z Argentyną, Brazylią i Boliwią. W rzeczywistości jest ono mniej więcej o 20% większe od Polski, jednak zamieszkuje go jedynie 7 mln mieszkańców (dla porównania liczba mieszkańców Polski to 37,5 mln). Cechami charakterystycznymi są wysokie temperatury, chipa, polka i yerba mate terere.

Czytaj dalej Yerba mate terere jako dziedzictwo narodowe UNESCO!
Opublikowano Dodaj komentarz

Czy yerba mate może się przeterminować

Znasz ten kawał, w którym facet zagląda do szafy, a garnitur wychodzi z mody? Czasem zdarzają się sytuacje, że niespodziewanie i bez żadnego ostrzeżenia yerba mate, którą trzymasz w sejfie na czarną godzinę, właśnie się przeterminowała. Co wtedy? Czy yerba mate w ogóle może się przeterminować? Czy skoro jest już po dacie ważności, to należy ją zutylizować w odpowiedni sposób?

Czytaj dalej Czy yerba mate może się przeterminować
Opublikowano Dodaj komentarz

Yerba mate z miętą

Każdy producent yerba mate posiada w swojej ofercie gatunki ziołowe. Należy zauważyć, że gatunki te cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Bardzo częstym ziołem wchodzącym w skład ziołowych jest mięta. Dziś omówimy rodzaje yerba mate z miętą. Jakie mięta ma działanie? Czy warto z niej korzystać? Po co to tak?

Czytaj dalej Yerba mate z miętą
Opublikowano Jeden komentarz

Narodowy Dzień Terere

Paragwaj to jeden z krajów, obok Urugwaju i Argentyny, uważanych za kolebkę yerba mate. To właśnie na ich dzisiejszych rejonach, żyli Indianie Guarani, którzy jako pierwsi zaczęli pić napój bogów. W wyniku czego, ludzi pijących napar możesz spotkać wszędzie. W autobusie. Szkole. Na przystanku. Na ławeczce w centrum. W sklepie. Za kierownicą. W Paragwaju picie yerby to tradycja przenoszona z ojca na syna. Dziedzictwo kulturowe, niczym skarpetki do sandałów lub wędkarskie kamizelki. To tradycja ciągnąca się od czasów Indian Guarani. Co więcej, mają oni nawet święto – Narodowy Dzień Terere.

Czytaj dalej Narodowy Dzień Terere
Opublikowano Dodaj komentarz

O wyższości yerba mate nad kawą

O wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi powstało już wiele elaboratów. Niestety, żaden z nich nie rozstrzygał sprawy definitywnie. Podobnie sytuacja wygląda ze sporem – kawa czy yerba mate? Odwieczne pytanie wielu naukowców, yerbatników i kawoszy. Każda ze stron ma swoje racje, a jak wiadomo moja racja jest mojsza niż twojsza, więc spór nie ma końca. Jednak okazało się, że rozwiązanie może przyjść z niespodziewanej strony!

Czytaj dalej O wyższości yerba mate nad kawą
Opublikowano 2 komentarze

Yerba mate i sport

Bycie sportowcem w dzisiejszych czasach jest skomplikowane i przede wszystkim kosztowne. Już nie możesz założyć krótkich spodenek i koszulki i pójść na rower. Teraz najpierw musisz sobie kupić profesjonalny rower w cenie mieszkanie w centrum Wrocławia, następnie za ciasny kolorowy skafander, w którym wyglądasz jak płetwonurek, kask, okulary i ochraniacze na newralgiczne elementy ciała. Ale jeżeli myślisz, że to wystarczy to się grubo mylisz. Nie możesz zapomnieć przecież o batonikach, które jedzą kosmonauci, a smakują jak styropian, wodzie, która nigdy wodą nie była, a bardziej jakąś substancją ze zbyt dużą zawartością minerałów. Gdy jesteś już odpowiednio ubrany i wyposażony to teraz możesz spokojnie wskoczyć na rower i pojechać 2 minuty do sklepu po gazetę.

Czytaj dalej Yerba mate i sport
Opublikowano Dodaj komentarz

Yerba mate z alkoholem – 2 proste drinki

Wiadomo, że gdzie dwóch Polaków tam trzy różne zdania, a kto pod kim dołki kopie ten grabarz. W związku z tym, że takich dwóch jak nas trzech to nie ma ani jednego, to tam gdzie dowolna ilość Polaków tam pojawia się alkohol w postaci wysokoprocentowej. Najczęściej w ilościach przekraczających możliwości innych nacji. Jednak jak w tym towarzystwie powinien się zachować klasyczny yerbatnik? Oto 2 proste drinki z yerba mate z alkoholem.

Czytaj dalej Yerba mate z alkoholem – 2 proste drinki
Opublikowano Jeden komentarz

Jak zrobić i co to jest yerba mate terere

Jak wiesz z poprzednich naszych wpisów, cały proces robienia yerba mate jest dość skomplikowany, ponieważ wymaga odmiennego podejścia niż w przypadku przygotowania kawy lub herbaty. Aby sprawę jeszcze bardziej utrudnić dziś zajmiemy się jeszcze jednym rodzaje przygotowania yerba mate – terere.

Czytaj dalej Jak zrobić i co to jest yerba mate terere